Hastanemizde İş sağlığı ve güvenliği haftası kutlandı.
27 Mayıs 2024

İş sağlığı ve güveliğine dikkat çekildi

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nde iş sağlığı güvenliği haftası kutlaması yapıldı.

Hastanede yapılan etkinlikler, hasta yakınlarını ve hastaneye gelenlerin dikkatini çekti. Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nde yapılan etkinlikler tüm hastanelere örnek oldu.

4 -10 Mayıs İSG haftası nedeniyle Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nde bu yıl ilk defa Akfen işletme bünyesindeki çalışanlar iş sağlığı güvenliği haftasını kutlamaya başladı. İlk olarak Akfen işletme müdür ve müdür yardımcılarının, birim yöneticilerinin ve çalışanların katılımıyla İSG logolu pasta kesilip İSG haftasının öneminden bahsedildi. İş sağlığı güvenliği çalışmalarına destek olan birimlere sağlıklı güvenli çalışanlara ödüller ve plaketler verildi.

Hastanenin açılışından bugüne kadar iş sağlığı ve güvenliği alanını anlatan tüm çalışmalar fotoğraflanarak sergilendi.  Hastanenin birçok noktasına İSG bilgilendirme afişleri asılarak çalışanlarda İSG farkındalığı yaratılmaya çalışıldı. Ayrıca hastanede çalışanların kullandığı tüm kişisel koruyucu ekipmanlar sergilenerek hastaneye gelen hasta yakını ve çalışanların görmesi sağlandı.

Habertrak/Salih Aydın