Anne & Bebek

Anne Sütünün Önemi

Anne sütü bebeğinizin erken ya da geç doğmuş olmasına, kilosuna ve buna bağlı olarak sindirim sisteminin kabul edebileceği yağ ve protein miktarına, hatta hangi protein ve yağ oranına ihtiyaç duyduğuna bağlı olarak mükemmel hesaplarla üretilir. Her annenin sütü bebeğine özeldir. Anne sütü tüm dünya bebekleri için ortak üretilen hazır mamalardan çok daha iyi bir besindir.
Anne sütünün sindirimi kolaydır. Bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirip enfeksiyonlara karşı koruyan antikorlar açısından zengindir ve her zaman istenen ısıda ve yanınızda hazır bulunur.
Ayrıca emzirme sırasında salgılanan hormonlar, annenin rahmini toplayıcı etkileri ile doğum sonu kanamaları engelledikleri gibi kilo vermeye ve vücudun eski şeklini almasına yardımcı etkilere de sahiptir.
Bebeğinizi mutlaka en az 6 ay anne sütü ile besleyin. 6 aydan sonra anne sütü ile birlikte ek gıdaya başlanmalıdır. Anne sütü her zaman bebeğinize uygun üretilir, bebeğiniz büyüdükçe ihtiyacına göre değişir.
Bunların yanında bir yıldan fazla emziren annelerde meme ve yumurtalık kanseri, diyabet, kalp hastalıkları ve romatizma gibi hastalıkların görülme riski azalır.

Adsız.png
 

ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI 
Anne ile bebek arasında duygusal bağ kurulmasını sağlar 
İmmün sistemi geliştirir 
Ekonomiktir 
Kolay hazmedilir 
Annenin meme ve over kanseri riskini azaltır 
Emen bebeklerde IQ daha yüksektir 
İshal ve solunum yolu hastalıklarından korur 
Fizyolojik sarılığı önler

2.png

07 Temmuz 2022