Hastanemiz
07 Haziran 2022

TC

Sağlık Bakanlığı

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü

Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi
                                                                                 


                                                                                                                                                                                                                    

Hastanemiz Sağlık Bakanlığına bağlı Şehir Hastanesi’dir. Hastanemizde, hastalarımıza 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti vermenin sorumluluğu içinde;  hasta mahremiyeti ve  tıbbi etik kurallara uyan, tıbbi ve teknolojik yeniliklere açık, hasta ve yakınlarına saygılı, hasta odaklı düşünen, tecrübeli ve tedavi sonlandırıcı,  halkımızın güvenini kazanmış ve de ekip ruhu içinde çalışmaya yatkın sağlık çalışanlarımız ile beklentilerinizin adresi olmak için çalışıyoruz. 
Sağlık alanında çekim merkezi haline gelen hastanemiz, Bulgaristan ve Yunanistan'ı da içine alacak şekilde Trakya'nın en gelişmiş entegre sağlık tesisi olarak öne çıkmaktadır.
Hastane, son dönemde dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yoğun bakım yatak kapasitesi bakımından da öne çıkıyor. Hastanede yer alan 119 yoğun bakım yatağının 90'nı Genel Yoğun Bakıma ayrılırken, sağlık kuruluşunda 15 Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 9 Pediatrik Yoğun Bakım Ünitesi, 5 Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi yatağı bulunuyor.
Hastanenin ameliyathanelerinde bulunan "hasta hazırlık-ayılma alanları" mekanik olarak yoğun bakım odasına çevrilecek şekilde hazırlandı.
Tek kişilik yoğun bakım odaları, ihtiyaç halinde çift kişilik odaya dönüştürülebiliyorHastanede tek kişilik 4 anne-bebek uyumu odası ile anne otelinde 14 özel yatak yer alıyor.
Hastanede kanser hastaları için tanı koyma aşamasında süreci hızlandırıp hayat kurtaran Pet-CT ünitesi ve Gamma kamera ünitesi bulunmaktadır. Bununla birlikte 7 yataklı radyoaktif iyot tedavi ünitesi de hizmet vermektedir. Hastanede ayrıca kanser hastalarının tedavisi için radyasyon onkolojisi bölümünde en ileri teknolojiye sahip Lineer Accelerator cihazı da kullanılmaktadır.
Türkiye'nin öncelikli deprem izolatörlü şehir hastanelerinden olacak dev tesiste, taşıyıcı kolonlarının her birine yerleştirilmiş 651 deprem izolatörü yer alıyor.
Akıllı bina konsepti ile inşa edilen Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinde, trijenerasyon ile tasarruflu ısıtma ve soğutma hayata geçirildi.
Hastane alanında 1 kilometrelik bisiklet yolu ve helikopter pisti bulunuyor. Hastanede ücretsiz vale servisi de mevcuttur.
Sizlerin hastanemizden daha iyi hizmet alabilmeniz, tedavi süreçlerinizde sizlere kolaylık sağlamak, kurumdan hizmet alan ve hizmet veren kişilerin memnuniyetlerini en üst seviyeye taşımak amacıyla hastanemizde sunulan hizmetlerin bilgilerini içeren bu kitapçığı sizlerin kullanımına sunuyoruz.
Sağlıklı Günler Dileriz.